V dnešním článku přinášíme tipy, jak přichystat e-shop na vánoční šílenství. Správnou přípravou přilákáte více zákazníků a v konečném výsledku budete mít vyšší tržby.

CO SE TÝKÁ DESIGNU

Vánoce jsou za dveřmi, a tak jako doma nebo v obchodech se chystají vánoční výzdoby, je vhodné naladit do té správné atmosféry i Váš e-shop. Nebojte se upravit bannery do vánočních barev a přidat k tomu i tradiční obrázky zvonečků, dárku, vloček atp.

CO SE TÝKÁ NABÍDKY

  1. E-shop zoot.cz zvolil skvělou funkci „chci to zadarmo“. Zákazník tak má možnost získat produkt zdarma. Samozřejmě to má i své klady pro e-shop. Získá tak mailovou adresu návštěvníka a navíc v podmínkách pro splnění přání stojí, sdílení produktu na facebooku, tedy určitý způsob samovolné propagace.článek
  2. Další vhodnou funkcí, která je zákazníky oceňovaná především o Vánocích, je sekce dárků. Někteří zákazníci jsou bez nápadů, a tak se rádi nechají inspirovat od e-shopu. Díky této kategorii mohou objevit i různé druhy produktů, na které by normálně sami nenarazili.článek2
  3. Prodlužte dobu vrácení zboží minimálně na 30 dní. Mnoho lidí nakupuje dárky naslepo. Umožněte těm, kteří kupují dárky s předstihem vrátit zboží i po Vánocích, kdy se s dárkem netrefili někomu zrovna do vkusu.

článek3

  1. Nabídněte zákazníkovi při objednávání možnost zabalení dárků. Někteří takové ulehčení práce velice rádi přivítají. Je už na Vás zda tuto možnost nabídnete za poplatek či zdarma. Samozřejmě vhodnější je volba zdarma.

 

  1. Nezapomeňte zákazníky informovat o tom, zda dárek dostanou do Vánoc. Mnoho lidí nechává nákupy na poslední chvíli a tudíž je pro ně toto sdělení velice důležité.

článek4

 

  1. Neberte na lehkou váhu ani dopravu zdarma. Tato nabídka mnohé zákazníky namotivuje ke koupi přes internet. Naopak když budou muset dopravu platit, může je to odradit a koupí si produkt raději v kamenném obchodě.

 

  1. Ukažte zákazníkům, že o Vánocích umíte být štědří i vy a nabídněte ke koupi alespoň malý dárek zdarma. Uvidíte, že i díky tomuto, Vám objednávky porostou. Ono totiž na slovo „zdarma“ slyší hodně lidí.článek5