Na konci května proběhl tradiční barcamp v Brně. Bylo zde spousta zajímavých přednášek a o jedné z nich jsem se rozhodl pro Vás napsat. Přednáška byla o digitální inovacích a přednášel ji Filip Dřímalka.

Filip prezentoval několik zajímavých digitálních inovací, které se dají využít ve Vašich firmách, ale i v soukromých životech, tady je pár z nich.

 

1. Amazon Dash


Neustále Vám radíme, aby jste pracovali se stávajícími klienty a nabízeli jim další svoje výrobky nebo je lákali k opakovanému nákupu. Amazon se zákazníky takto pracuje, a proto přišel s Amazon Desh.

Jedná se o malou tyčinku, kterou si dáte na lednici a pomocí čárových kódů načítáte potraviny, které Vám dochází. Na druhý den máte nákup doma.

 

 

2. Firemní appky jako výhoda před konkurencí

Chytré telefony se staly součástí našeho života a proto firmy začaly vyvíjet své aplikace pro zákazníky. Například Škodovka nabízí aplikaci v případě poruchy vozu, kde máte veškeré pokyny jak postupovat. BMW má appku, která dokáže Vás vůz najít na velkém parkovišti, zamknout vůz nebo se podívat, jak rychle jel Váš syn, když jste mu svého mazlíka půjčili.

 

skoda-auto

 

Appky se ale objevují i v B2B segmentu. Můžete svým firemním zákazníkům nabídnout appku, kde mohou on-line sledovat, v jakém stavu je jejich zakázka, zda je ve skluzu nebo se splní termín včas.

 

L’Oréal Makeup Genius

L’Oréal přišel s  touto appkou, která nabízí zákaznicím reálný náhled toho, jak by daný makeup vypadal na jejich obličeji.

 

4. Interaktivní reklamy

Výrobce Cafe Pelé nainstaloval citylight, který nutí kolemjdoucí zívat a pak jim nabídne svoji kávu :-)). Citylight byl vybaven senzorem, který když zachytil Váš pohyb, spustil animaci zívajícího muže. Využili tak známého faktu, že zívání je nakažlivé.

 

Celý článek v češtině naleznete na portálu m-journal.cz

 

 

 

5. Lily Camera


Lyžujete, běháte nebo jezdíte na kole? Lily je klasický dron s kamerou, ovšem umí Vás sledovat a natáčet například při lyžování. Výhodíte ji do vzduchu a Lily Vás bude sledovat a natáčet při sjezdu. Můžete ji nastavit, že se bude například točit kolem Vás.