Zákazníci internetových obchodů čím dál více využívají možnosti osobního odběru. Tato možnost je pro ně výhodná, jelikož ušetří peníze za poštovné a vyzvednutí zakoupeného zboží je v jejich režii. Nabízíte i Vy svým zákazníkům tuto možnost?

Již 6 600 e-shopů v České republice nabízí svým zákazníkům si zboží osobně převzít například po práci. Velké e-shopy mají svá výdejní místa, ale jaké možnosti máte Vy, když pronájem vlastních prostor je velmi nákladný? Naštěstí zde existují poskytovatelé výdejních míst, kteří budou nájem platit za Vás a protože nabízejí výdejní místo pro více e-shopů najednou a nebude Vás to ani moc stát. Největšími poskytovateli jsou Uloženka/HeurekaPoint a Zásilkovna.cz. Přínosem pro Vás bude získání konkurenční výhody.

Zásilkovna.cz působí již čtvrtým rokem a průměrně otevře jednu novou pobočku denně. Pobočky jsou většinou umístěny v centrech měst a do konce léta na nich bude možnost platit kartou. Zásilkovna.cz je vhodná pro Vaše velké, střední i začínající e-shopy.

 

zasilkovna

 

Uloženka.cz byla spuštěna v roce 2010 a její služby využívá již 5 845 e-shopů. Svým zákazníkům nabízí také možnost sledovat svou zásilku on-line stejně jako Zásilkovna.cz, na rozdíl od ní umožňuje přepravu zásilky mezi pobočkami zdarma podle přání zákazníka.

 

ulozenka

 

 

Mall.cz vs. kasa.cz

Podíl objednávek, které si zákazníci přijdou vyzvednout osobně, se liší v závislosti na prodávaném sortimentu a počtu poboček Vašeho e-shopu. O tom, že je možnost osobního odběru oblíbená a populární, svědčí i to, že při nákupu v e-shopu Mall.cz využije tuto možnost 40% zákazníků, zbylých 60% zákazníků preferuje doručení zboží dopravcem. Podobná situace je i v e-shopu Kasa.cz, kde si více než třetinu objednávek zákazníci vyzvedávají osobně, přesněji 35% zákazníků

mall.cz

 

Kolik Vás to bude stát?

V tabulce můžete vidět srovnání cen za služby obou zásilkoven.

ceník