Jste připraveni na mobilní revoluci od Googlu?

V 4/2015 spustil Google nový algoritmus, který posuzuje, zda jsou weby vhodné pro prohlížení na mobilních zařízeních. Cílem Googlu je zařadit na první příčky ty weby, které mají svou mobilní nebo responzivní verzi. Weby, které jsou přizpůsobeny pouze pro prohlížení na stolních počítačích, Google automaticky posunuje dolů.

Tento algoritmus ovlivní více jak 40 % výsledků vyhledávání, zatímco Panda postihla cca 12 % a Penguin něco přes 4 % vyhledávání. Desktopových vyhledávání by se to nemělo nijak dotknout. Aktualizace budou probíhat průběžně, takže pokud teď Váš web přizpůsobíte mobilnímu vyhledávání, brzy se jeho pozice začne zlepšovat.

Chcete zjistit, zda je Váš web přizpůsoben prohlížení na mobilních zařízeních a pokud ne, tak proč? Vyzkoušet si to můžete v nástroji od Googlu, který Vám přesně vypíše všechny chyby a také postup k jejich nápravě.

 

mobil

 

Jaké jsou tedy nejčastější chyby?

  • Text na čtení je příliš malý (text se špatně čte a návštěvník si musí stránky přibližovat)
  • Odkazy a klikací prvky jsou příliš blízko u sebe (jsou příliš malé a je obtížné na ně kliknout na dotykových zařízeních)
  • Není nastaven viewport pro mobily (web je na všech zařízeních úplně stejný, pouze se zmenšuje obraz tak, aby se celý web vešel na obrazovku zařízení)
  • Web je moc pomalý (dlouhé načítání stránky návštěvníka odradí)
  • Web blokuje při mobilním přístupu některé části obsahu (např. Javascript)

 

mobil2

Share your thoughts